Sklep internetowy za 200 zł

Utworzono: 1 rok temu (03.04.2016 @ 12:50)

Prosta strona-wizytówka: 100 zł.
Sklep internetowy: 200 zł.
Portal ogłoszeniowy: 300 zł.
Będą Państwo zadowoleni...

W większości przypadków nie ma biznesu, bez obecności w internecie. Strona internetowa dla firmy stała się wręcz wymogiem zaistnienia na rynku. W parze z popytem przyszła oczywiście podaż - i dobrze! W konsekwencji nietrudno znaleźć dziś oferty takie jak wypisane powyżej. 

Tworzenie stron internetowych to proces wieloelementowy, w ogromnej części zależący od wymagań Klienta i specyfiki konkretnego projektu. Dla przykładu wyobraźmy sobie dwie firmy. Firma A handluje artykułami budowlanymi, natomiast firma B prowadzi niewielki hostel. Jedna i druga zdecydowała się zaistnieć w internecie. Proces tworzenia strony dla jednej i drugiej nie będzie jednakowy. Należy wziąć pod uwagę specyfikę branży, a także profil potencjalnych klientów. Możliwe, że firma A zechce uruchomić sklep internetowy, a firma B system rezerwacji online. Najprawdopodobniej obydwie będą miały różny budżet. Trudno wyobrazić sobie, że obydwie dostają praktycznie ten sam produkt.

Okazuje się, że to co opisane powyżej można znacząco uprościć. Istnieje przecież masa darmowych narzędzi do tworzenia stron. Istnieje jeszcze więcej gotowych szablonów graficznych. Co w tym złego, że zarówno firma A i firma B dostanie, na dobrą sprawę, identyczną stronę? Do materiałów budowlanych dobierzemy nieco ciemniejszą kolorystykę, hostel dostanie jaśniejszą. Treści Klient naniesie sobie sam. Gdyby trafił się wariant ze sklepem i systemem rezerwacji to najwyżej na stronie hostelu, zamiast ilości osób objętych rezerwacją, będzie pokazywało się "ilość sztuk". Będzie działać. Chyba... Nie ma sensu pisać o ewentualnym wsparciu technicznym, już po zakończeniu projektu, bo możemy zwyczajnie nie odbierać telefonu.

Tym właśnie sposobem Klient otrzymuje ofertę, z półki cenowej przedstawionej na początku posta. W dzisiejszych czasach strony internetowe może robić każdy - i to dosłownie. W około tydzień można nauczyć się obsługi popularnego CMSa i składania szablonów. Problem zaczyna się, gdy od składania szablonów trzeba przejść do pracy z prawdziwymy technologiami webowymi, gdy strona ma działać pewnie i być właściwie zabezpieczona. Wizerunek budowany, za pośrednictwem internetu, jest wizytówką, którą zobaczy najprawdopodobniej największa ilość potencjlanych Klientów, warto o tym pamiętać.

Mimo wszystko, wychodzi na to, że za stronę internetową można zapłacić bardzo mało - tylko, czy warto? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam.

Z naszej strony odpowiedź brzmi nie - dlatego nie korzystamy z gotowych szablonów, oddajemy do dyspozycji Klientów nasz autorski system zarządzania treścią, z możliwością edycji treści bezpośrednio na stronie, a każde zlecenie traktujemy indywidualnie. Nieustannie śledzimy najnowsze trendy i technologie, uczymy się i rozwijamy. Wszystko to po to, aby móc powiedzieć, że HurtowniaPixeli.pl to nowoczesne, a nie najtańsze strony internetowe.